İzmir Gabile Sohbet

İzmir Gabile Sohbet

İzmir Gabile Sohbet

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Sohbet Odaları içerisinde binlerce İzmirli Gabile kullanıcılar Tamamen Ücretsiz Bedava bir şekilde Sohbet Chat yapıyor ve kendilerine Gabile arkadaş arıyor. Üstelik İzmir Gabile Sohbet Odaları içerisinde sadece İzmir’den değil farklı illerden de Gabile kullanıcılar ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Farklı illerden olan kullanıcılar genelde İzmir iline sınır veya yakın illerden oluyor.

Bulundukları illerden kendilerine Gabile arkadaş bulamayan kullanıcılarımız kendilerine yakın olduğu için İzmir ilini tercih ediyor. Tercihlerin tek sebebi de kendilerine yakın olması değil İzmir ilimizin nüfusunun da yüksek olması sebebiyle gözler İzmir iline dönüyor. İzmirli kullanıcılarımız bilir fakat farklı illerden olan kullanıcılarımız için İzmir ilimiz hakkında kısaca bilgiler verelim.

İzmir Gabile Sohbet Odaları

İzmir Hakkında

Türkiye’de Ege Bölgesi’nde yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Nüfusu 2020 itibarıyla 4.394.694 kişidir. Yüz ölçümü olarak ülkenin yirmi üçüncü büyük ilidir. Etrafı Aydın, Balıkesir, Manisa illeri ve Ege Denizi ve Ege Adaları ile çevrilidir.

Antik Çağ’ın ünlü kentleri arasında yer alan Smyrna, İyon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran bir şehir olarak adını duyuruyordu. Bu maksatla da bu şehre “Güzel İzmir”, “Eski İzmir” ve “la Perle de l’Ionie” (İyonya’nın İncisi) deniyordu. İzmir Körfezi çevresinde bulunan şehir, her yıl İzmir Enternasyonal Fuarı’nı düzenleyen önemli bir fuar merkezi ve liman kentidir. İzmir’in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Urla Yarımadası uzanır. İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. İzmir Limanı, Türkiye’nin en büyük yedinci limanıdır.

Nüfusu ise ;

1893 yılı Osmanlı nüfus sayımına göre İzmir merkezde yaşayan kişi sayısı 207.548 kişidir. İzmir’de yaşayan Türk sayısı 79.288 kişi olup nüfusun %38’ini teşkil etmekteydi. Rumlar %26, Osmanlı tebaasında olmayan yabancılar %25, Yahudiler %7, Ermeniler ise nüfusun %3’ünü teşkil etmekteydi. İzmir’deki nüfusun %55’i Hristiyan, %38’i Müslüman ve %7’si Museviydi.

Kentin nüfusu 1970-1985 arasında çok artmıştır. 1945 yılına kadar Türkiye’nin ikinci büyük şehriydi. TÜİK verilerine göre İzmir aldığı göç en çok 186.000 kişiyle Manisa, 130.000 Mardin, 126.000 Erzurum, 120.000 Konya, 84.000 Aydın, 83.000 Afyonkarahisar ve diğer illerin nüfuslarına kayıtlı önemli bir nüfus vardır. Diğer şehirlerden önemli oranlarda göç almıştır.

2020 yılı itibarıyla il nüfusu 4.394.694 kişidir. İlde km2‘ye 369,5 kişi düşmektedir. 2020 sonu verilerine göre yoğunluğun en fazla olduğu ilçe 14.362 kişi ile Konak’tır. İlde yıllık nüfus artış oranı %0,63 olmuştur. Nüfus en çok artan ilçeler: Güzelbahçe (% 8,90) ve Seferihisar (% 8,52). Nüfusu en çok azalan ilçe: Konak (-% 1,96) olmuştur.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

admin 46
Cevap bırakın