Kayseri Pasif

Kayseri Pasif

Kayseri Pasif

Kayseri Pasif Sohbet Odaları içerisinde binlerce Kayserili Pasif kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine Pasif arkadaş arıyor. Üstelik Kayseri Pasif Sohbet Odaları içerisinde sadece Kayseri ilinden de değil. Türkiye’nin 81 ilinden Pasif kullanıcılar var. Tabi Türkiye’nin 81 ilinden Pasif kullanıcılar da var fakat farklı illerden olan Pasif kullanıcı yoğunluğu ise Kayseri iline sınır ve yakın illerden görülmektedir.

Farklı illerden olup da Kayseri Pasif Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcıların amaçları ise kendilerine Kayseri ilinden Aktif ve Pasif arkadaşlar edinmektir. Kayseri ilimiz İstanbul ili kadar büyük olmasa da Kayseri Pasif Sohbet Odaları içerisine binlerce kullanıcı giriyor. Kayseri ilimiz hakkında biraz bilgiler edinelim ve nüfusuna bir bakalım.

İlimiz Hakkında

Kayseri, Türkiye’nin bir ilidir. Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezidir. Ayrıca Türkiye’nin en kalabalık 14. şehri olup yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük 8. ilidir. Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır.

Orta Kızılırmak Bölümünde, Erciyes Dağı’nın eteklerinde bir ildir. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri (eski Mazaka, Kaisareia), klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü’nden Fırat Nehri’ne kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur.

Coğrafya

Kayseri, İç Anadolu’nun güney bölümü ile Toros Dağları’nın birbirine yaklaştığı bir yerde Orta Kızılırmak bölümünde yer alır. 37 derece 45 dakika ile 38 derece 18 dakika kuzey enlemleri ve 34 derece 56 dakika ile 36 derece 58 dakika doğu boylamları arasında bulunmaktadır. Doğu ve kuzeydoğusu Sivas, kuzeyi Yozgat, batısı Nevşehir, güneybatısı Niğde, güneyi ise Adana ve Kahramanmaraş illeri ile çevrilidir. 1929 yılında yapılan Haydarpaşa – Kars demiryolu idari sınırlarından geçmektedir.

Güncel Nüfus Değerleri (TÜİK 4 Şubat 2021 verileri)

Kayseri il nüfusu: 1.421.455 (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 16.969 km2’dir. İlde km2’ye 84 kişi düşmektedir. (Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe: 871 kişi ile Melikgazi’dir)

İlde yıllık nüfus artış oranı %1,00 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek ve en düşük ilçeler: İncesu (% 2,14)- Özvatan (-% 6,56)

04 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 16 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 714 mahalle bulunmaktadır.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

admin 912
Cevap bırakın