Konya Sohbet Odaları

Konya Sohbet Odaları

Konya Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Konya ilini tanıtayım. Konya ilimizi tanıtmaya merkez ilçesi olan Meram ilçesini tanıtarak başlayalım.

Meram Hakkında

MeramKonya ilinin merkez ilçelerinden olup, şehrin güneybatı kısmında yer alır. Ankara-Konya, Isparta-Konya, Antalya-Konya, Mersin-Konya ve Adana-Konya olmak üzere beş önemli yolun geçtiği merkezdedir.

Tarihi

Evliya Çelebi, seyahatnamesinde gezip gördüğü yerler arasında bağ, bahçe, bostanlardan söz ederken bağlık-bahçelik bu yerlere her defasında “Bağ-ı Meram” (Meram Bağı) ifadesini kullanmaktadır . Hatta buraların Konya’nın Meramı gibi olduğunu ifade etmektedir. Konya’nın son kilisesi olan Aziz Pavlus Kilisesi burada bulunmaktadır.

Ekonomi

Tarımsal alanların çok olduğu ilçenin büyük bir bölümü sit alanı kapsamında olduğundan, birçok bölgede yapılaşmaya izin verilmemektedir. Altınapa’dan gelip, tarihi Meram Köprüsü’nden, Meram Eski Yol’u takip ederek tarımsal alanları sulayan Meram Çayı da adından da anlaşılacağı üzere ilçede bulunmaktadır.

Turizm

Altınapa Barajı’ndan gelen Meram Deresi etrafındaki çamlıklar, çay bahçeleri, piknik alanları ve dinlenme tesislerinden oluşan bir mesire yeridir. Yazın en sıcak günlerindeki serin, esintili ve çam kokulu havası, akarsuyu, gül bahçeleri ve ormanlık alanlarıyla yerli ve yabancı misafirlerin dinlenme yeri olmuştur.

Meram’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

 1. Azizye Camisi
 2. Mevlana Müzesi
 3. Mevlana Semazen Gösterileri
 4. Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camisi
 5. 80 Binde Devr-i Alem Parki
 6. Selçuklu Kongre Merkezi
 7. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
 8. Dutlu Korulugu Piknik Alanı
 9. Sille Köyü
 10. Selene Travel
 11. Kültür Park Alaeddin Tepesi
 12. İnce Minare Müzesi
 13. Kent Ormanı
 14. Konyanüma Panorama
 15. Sille Baraj Parkı

Meram ilçemizde gezilecek yerler arasında 15 tanesini isimlerini sizlere verdik. Eğer ki Meram ilçemize giderseniz kesinlikle bu 15 yere gitmenizi tavsiye ederim.

Meram ilçemiz Konya ilimizin en değerli ilçelerinden biri olduğu gibi Konya ilimizin de merkez ilçesidir. Genelde öğrenciden çok Asker görebilirsiniz. Özellikle hafta sonları çarşıya çıktığınızda gördüğünüz gençlerin çoğu asker olacaktır. İnternet cafelerde hafta sonlarını geçiren askerlerimiz Sohbet Odalarımıza pek sık giriş yapmaktalar.

Kendilerine Konya ilinden Bay/Bayan arayışında olan kullanıcılarımız ihtiyaçlarını bizim sitemizde görüyor. Ağırlığımız Konya halkı olması sebebi ile Konya’dan Bay/Bayan arkadaşlar arayışında olan kullanıcılarımız kendilerine arkadaş bulmakta hiç de zorlanmıyorlar.

Konya ilinden Bay/Bayan arkadaşlar edinmek istiyorsanız doğru Ortam içerisindesiniz.

admin 490
Cevap bırakın