Dul Sohbet

Dul Sohbet

Dul Sohbet Odaları içerisinde Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Ücretsiz Bedava Sohbet ediyor kendilerine yalnızlıklarına son verecek arkadaş arıyor. Üstelik sadece bir il değil 81 il içerisinden Bay/Bayan kullanıcıların olduğu Sohbet Odaları içerisine üye kaydı,şifreleme,kayıt olmadan bağlanarak Sohbet edebilirsiniz.

Dul Sohbet Odaları

Sohbet Odaları içerisinde bu hafta sıklıkla Sivas ilinden kullanıcılar ile karşılaştık. Sivas ilinden olan kullanıcılar kendilerine evlenecek Dul arkadaş arayışlarındaydı. Sizler de Dul Sohbet Odaları içerisine Sohbet etmek, Arkadaş aramak için bağlanıyorsanız Sivas hakkında bilgilere sahip olmanız lazım. Çünkü Sohbet Odaları içerisine sıklıkla Sivaslı kullanıcılar ile karşılaşıyoruz.

Sivas Hakkında

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilidir. Sivas ili, Mezopotamya ve arasında kervanların geçtiği bölgede olduğu için, Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği bir merkez haline gelmiştir. Türkiye’de Konya’dan sonra en çok Selçuklu eserinin bulunduğu il Sivas’tır.

13. yüzyıla ait Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Mavi Medreseleri çini sanatı açısından mutlaka görülmeye değer yerlerdir. Ulu Camii ise 1100 yılında inşa edilmiştir. Ayrıca Sivas, Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük ikinci ilidir. 2020 sonu TÜİK verilerine göre İl nüfusu: 635.889, merkez nüfusu: 382.520’dir.

Sivas Kızıldağ’dan doğan Kızılırmak, Köse Dağı’ndan doğan Yeşilırmak ve yine Köse Dağı’ndan doğan Fırat’ın en önemli kollarından biri olan Karasu Nehri, Sivas ili sınırları içinde doğmaktadır. Sivas coğrafi açıdan kıraç, yeşili az, sert iklimli bir yerdir. İkliminin elverdiği ölçüde yetiştirilebilen ancak tahıl ürünleri, şeker pancarı, patates gibi ürünlerdir.

Türk Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu’nun yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu boylamları ile 38° 32’ ve 40° 16’ kuzey enlemleri arasında yer alır.

İç Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilçeleri ve kültür zenginliği, iklim farklılığı bulunan ve sahip olduğu değerleri ile önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Kuzeyinde Ordu, kuzeybatısında Tokat doğusunda Erzincan, kuzeydoğusunda Giresun, batısında Yozgat, güneybatısında Kayseri, güneyinde Malatya ve Kahramanmaraş ile çevrilidir.

Sivas’ta Batı Anadolu ağzı kullanılmaktadır.

admin 491
Cevap bırakın