İzmir Gabile Sohbet Odaları

İzmir Gabile Sohbet Odaları

İzmir Gabile Sohbet Odaları

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

İzmir Gabile Sohbet Odaları içerisinde binlerce İzmirli Gabile kullanıcı var. Gabile Sohbet Odaları içerisinde ki Gabile kullanıcılar kendilerine Sohbet Chat yapmak için Gabile arkadaş arıyor. Üstelik İzmir Gabile Sohbet Odaları içerisinde sadece İzmir değil Türkiye’nin 81 ilinden Gabile kullanıcılar var. Farklı illerden olup da İzmir Gabile Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcılar ise kendilerine İzmirli Gabile arkadaş arıyor.

İzmirli kullanıcılar bilir fakat farklı illerden olup da İzmir Gabile Sohbet Odaları içerisinde kendilerine İzmirli Gabile Arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıtmaya ise diğer makalemizde kaldığımız yerden devam edelim.

İzmir Hakkında

Köken bilimi

İzmir şehrinin adının nereden geldiği konusunda kanıtlanmış bir bilgi olmamakla birlikte bir dönem bugünkü İzmir yöresinde yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaşıp galip geldiği; onların önderi olan These’nin de, Amazon kadını Smyrna ile evlenip yöresine onun adını verdiği ve İzmir’in adının da Smyrna’dan geldiği en çok kabul edilen görüştür.

Ayrıca bölgede uzun yıllar hakimiyet kuran İyonların lehçesinde kentin adı Smyrne, Atina Lehçesi’nde ise Smyrna diye yazılırdı. Günümüzdeki Helenler bu kentin adını Smirni biçiminde telaffuz etmektedir. Son yıllarda Efes Antik Kenti civarında da bu adla anılan bir köy yerleşimi izlerine rastlanmıştır.

Olasılıkla İzmir’den Efes’e giden bir kraliçenin adını yerleştikleri köye de koydukları düşünülmektedir ki bununla ilgili bilgilere eski kaynaklarda da rastlanmaktadır. Ancak Smyrna sözcüğü Yunanca değil, Ege Bölgesi’ndeki birçok yerleşim adı gibi Anadolu kökenlidir.

MÖ 2000 başlarına ait Kayseri Kültepe yerleşiminde ele geçen bazı tablet metinlerinde Tismurna adına rastlanmaktadır. Tismurna’daki “ti” bir ön ek olup bir kişi ya da bir yer adını belirtmektedir. Helenler ya da Bayraklı/Tepekule Höyüğünü mesken tutanlar bu ön eki atıp kente Smurna demişlerdir. Kentin adı olasılıkla MÖ 3000 ile MÖ 1800 yılları arasında da Smurnu olarak anılıyordu.

İzmir Gabile Sohbet

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

admin 902
Cevap bırakın