Serdivan Sakarya Canlı Sohbet

Serdivan Sakarya Canlı Sohbet

Serdivan Hakkında

Serdivan Gezilecek Yerler

Yazıda Serdivan Gezilecek Yerler anlatılmaktadır. Sakarya, coğrafi konumu ile ülkemizin en önemli noktalarından birisidir. Serdivan, Sakarya’nın bir ilçesidir ve 2008 yılında yeni ilçe olmuştur. Küçük ve şirin yapısı ile gezilecek yerleri sayesinde, birçok kişisinin dikkatini çekmektedir. Yeşil doğası ile gelen turistleri büyülemektedir.

Serdivan gezilecek yerler arasında, çocukların çok sevdiği, gezegen evi ve Taraklı Karagöl yaylası ilgi çekmektedir. 230 metre yüksekliğe sahip olan Taraklı Karagöl yaylasında, yamaç paraşütü yapılmakta, turistlerin çoğu bu heyecanı yaşamak istemektedir. İl merkezine çok yakın olduğu için ulaşım oldukça basittir ve bölgedeki tüm yerler gezilebilmektedir.

Gezilecek Yerler

Serdivan İlesine gelenler ilk olarak ilçe sınırları içerisindeki yerleri gezmek istemektedir. Daha sonra Sakarya ve yakın ilçelerde bulunan doğal güzelliklere sahip yerleri gezerek keyifli vakit geçirmek istemektedir.

Serdivan ve çevresinde gezilecek yerler şuralardır;
 • Taraklı Karagöl yaylası,
 • Planetaryum (gezegen evi),
 • Acarlar longozu,
  • Sapanca gölü,
  • Gölbaşı parkı,
  • Doğançay şelalesi,
  • Justinianus Köprüsü,

Serdivan ilçesi ile Sakarya İl merkezi arası 7 km olduğu için gezmeye gelenler, İl merkezindeki birçok yeri de rahatlıkla gezebiliyor. İsteyenler, Karasu ilçesine giderek, Türkiye’nin ikinci uzun plajı olan Karasu plajında denize girebiliyorlar.

Serdivan’da Nerede Kalınır?

Doğal yeşilliğin merkezi olan Serdivan’a gelen ve bu bölgede zaman geçirmek isteyenler, çeşitli otelleri ya da günü birlik kiralık evleri tercih edebiliyorlar. Serdivan otellerinde, uygun fiyat seçenekleri ile kalabilirsiniz. Yeni yerler keşfetmek isteyenler için Serdivan tam aranılan yerdir. İlçe çevresinde her türlü ihtiyaca uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Serdivan Gezilecek Yerler 

Gitmek istediğiniz bölgeye göre en yakın otel seçimini yapabilir, ön rezervasyon yaparak yerinizi ayırabilirsiniz. Tüm oteller, müşterilerine düşük fiyat seçenekleri sunmaktadır. Serdivan’da konaklamak için sunulan en iyi seçenekli otellerde, ücretsiz kahvaltı, ücretsiz otopark ve internet, spor salonu, cafe, açık ve kapalı havuz hizmetleri sunulmaktadır.

Serdivan’a Ne Zaman Gidilir?

Yaz ve kış tatilleri için uygun bir bölge olan Serdivan’a sıcaklık ortalamalarına göre plan yaparak gitmek gerekiyor. Serdivan seyahatleri için en iyi dönemler olarak yaz aylarında, Haziran ile Eylül ayları arası gösterilmektedir. Bu aylar en sıcak aylardır ve sıcaklık ortalaması 25 derecedir. En soğuk aylar ise Aralık ile Mart ayları arasıdır.

Bu aylarda sıcaklık ortalaması 11 derecedir ve yüksek yerlerde çoğu zaman kar olacaktır. Yağmuru sevenler ve yağışlı dönemleri merak edenler ise Nisan, Mayıs ve Kasım, Aralık aylarını tercih edebilirler. Bu aylarda bölgede yağış miktarı daha fazla görülebilecektir.

Serdivan Yakınında Görülecek Yerler

Serdivan’ı ziyaret edenler, ilçe merkezine yakın yerleri görebilirler. 8 km uzaklıkta bulunan Sapanca seyir terası, doğal güzelliklerin ve Sapanca gölünün en güzel görülebileceği yerdir. Sapanca gölü parkı, Serdivan şehir merkezine 9 km uzaklıktadır. Park içerisinde yürüyüşler yaparak ya da dinlenerek vakit geçirebilirsiniz.

ASohbet.Net
admin 479
Cevap bırakın