Van Dul Sohbet Odaları

Van Dul Sohbet Odaları

Van Dul Sohbet Odaları

Van Dul Sohbet Odaları içerisinde binlerce Vanlı Dul kullanıcı Ücretsiz Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Van Dul Sohbet Odaları içerisinde sadece Van değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Ücretsiz Sohbet Chat yaparak kendilerine Vanlı Dul Arkadaş arıyor.

Türkiye’nin 81 ilinden Van Dul Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar var desek de farklı illerden olan kullanıcılarımız genelde Van ilimize sınır veya yakın illerden görülmektedir. Vanlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında bilgilere sahiptir. Fakat farklı illerden olan kullanıcılarımız için ilimiz hakkında biraz bilgiler verelim verelim ki Sohbet Odaları içerisinde Vanlı Dul kullanıcılarımız ile Sohbet ederken yabancılık çekmesinler.

İlimizi tanıtmaya ise diğer makalemizde kaldığımız yerden devam edelim. Farklı illerden Van Dul Sohbet Odaları içerisine giren kullanıcılarımız her girdiğinde bir makalemizi dikkate alıp okur ise ilimiz hakkında baya bilgilere sahip olabilir.

Van Hakkında

Etimolojisi

Van isminin nereden geldiğine dair belli bir kaynak yoktur ancak kabul edilen iki ayrı görüş bulunmaktadır. Bunlardan birincisi şehir kurulduktan sonra Van adında bir valinin gelip şehri bayındır hale getirmesinden dolayı isminin verildiğidir. İkinci görüş ise Urartular’ın şehir için kullandıkları “Viane” ve “Biane” kelimelerinden türemiş olduğudur. Bölgenin hakim dillerinde yapılan bütün karşılaştırmalarda her iki kelime yakın anlamda görünmektedir. Her iki kelime de şehir ve yerleşime ilişkindir. Dolayısıyla Van yerleşim yeri, şehir, memleket yöre benzeri anlamdadır. Bunlardan en yüksek ihtimal ise şehir görünmektedir.

İklimi

Van iklimi karasal iklim olup bitki örtüsü bozkırdır. Van’da kış ayları sert geçer. Kar etkisini yoğun göstermektedir. İlkbahar ayları Van’a en çok yağışın düştüğü aylardır. Van’da yaz ayları genelde kurak ve sıcak olup, Van Gölü’nün etkisiyle biraz serin yaşanmaktadır. Bu aylarda fazla yağış olmaz ama rüzgârlar geniş yer tutar. Bitki örtüsünün bozkır olması küçükbaş hayvancılığı geliştirmiştir.Yıllık sıcaklık ortalaması 9 °C’dir.Yılın en soğuk ayı sıcaklık ortalaması -3.5 °C, en sıcak ayı sıcaklık ortalaması 22 °C’dir.

Yağışların %39’u ilkbaharda, %27’si sonbaharda, %26’sı kışta, %7’si ise yaz mevsiminde düşer.Donlu gün sayısı 120’yi bulmaktadır.Yılın yaklaşık 90 günü kar örtüsü yerde kalabilmektedir. Yılın yaklaşık 90 günü yağış düşmektedir.En yüksek kar 5 Aralık 1994 tarihinde 120 cm, 24 saatlik en fazla yağış 27 Şubat 2014 tarihinde 122 mm, en hızlı rüzgâr 12 Mart 2010 tarihinde 165 km/sa olarak ölçülmüştür. Ülkenin en çok güneş gören yerlerinden biridir. Yıllık yaklaşık 400 mm yağış ile Doğu Anadolu’nun en az yağış alan yerlerinden biridir.

admin 510
Cevap bırakın